বিজ্ঞান বনাম ইছলাম


।। ১৪০০ বছৰ আগৰ ৰাছুলুল্লাহ চাল্লাল্লাহু আলাইহি ৱাছাল্লামৰ বাণী আজি বিজ্ঞানীসকলে সত্য বুলি প্রমাণ পাইছে।
*মুহাম্মদ চাল্লাল্লাহ আলাইহি ৱাছাল্লামে কৈছে--
"পুৰুষৰ প্যান্ট/কাপোৰ ভৰিৰ সৰু গাঁঠিৰ ওপৰত পিন্ধিবলৈ। অন্যথাই সি জাহান্নামত যাব"। (ছহীহ বুখাৰীঃ৫৩৭১)
#বিজ্ঞানে কৈছে, পুৰুষৰ ভৰিৰ সৰু গাঁঠিৰ ভিতৰত প্রচুৰ পৰিমাণে ছেক্সুৱেল হৰমোন থাকে আৰু তাক পোহৰ আৰু বতাহৰ প্রয়োজন হয়। সেইকাৰণে কোনোবাই যদি তাক খোলা নাৰাখি ঢাকি ৰাখে তেনেহ'লে তাৰ যৌনশক্তি কমি যাব আৰু বিভিন্ন ৰোগত আক্রান্ত হব।
*মুহাম্মদ চাল্লাল্লাহ আলাইহি ৱাছাল্লামে কৈছে--
"ভ্রূ-প্লাগকাৰীৰ ওপৰত আল্লাহৰ লানত"। (ছহীহ বুখাৰীঃ৫৫১৫)
#বিজ্ঞানে কয়, ভ্রূ হ'ল চকুৰ সুৰক্ষাৰ কাৰণে। ভ্রূ-ত এনেকুৱা কিছুমান নোম থাকে যদি তাক কাটি বা উভালি পেলোৱা হয় তেনেহ'লে ভ্রূ-প্লাগকাৰী পাগল অথবা মৃত্যুবৰণ কৰিব পাৰে।
*ৰাছুলুুল্লাহ চাল্লাল্লাহ আলাইহি ৱাছাল্লামে কৈছে- "নিচাজাতীয় দ্রব্য খোৱা হাৰাম"। (ছহীহ বুখাৰীঃ ৬১২৪)
#বিজ্ঞানে কয়, ধূম-পানৰ কাৰণে হাওঁ-ফাওঁৰ কেন্সাৰ, ব্রংকাইটিচ আৰু হৃদৰোগ হৈ মানুহৰ মৃত্যু হয়। ধূম-পান কৰিলে ঠোঁট, দাতৰ আলু, আঙুলি ক'লা হৈ যায়। যৌনশক্তি আৰু ক্ষুধা কমি যায়। আনকি স্মৃতি শক্তিও কমি যায়।

অধিক পঢ়িবলৈ ক্লিক কৰক : 

সৎসঙ্গ : সামাজিক অৱক্ষয়ৰ মহাবৈজ্ঞানিক প্ৰতিকাৰৰ স্থল

*ৰাছুলুল্লাহ চাল্লাল্লাহু আলাইহি ৱাছাল্লামে কৈছে-- "পুৰুষৰ কাৰণে স্বর্ণ ব্যৱহাৰ হাৰাম"। (মুছলিমঃ১৬৫৫)
#বিজ্ঞানে কয়, স্বর্ণ যিহেতু যৌগ পদার্থ। সেয়ে সি ছালৰ সৈতে মিলি ব্লাডৰ মাধ্যমত ব্রেইনলৈ গুচি যায় আৰু তাৰ পৰিমাণ যদি ২.৩ হয় তেনেহ'লে মানুহে তাৰ আগৰ সকলো স্মৃতি হেৰুৱাই পেলাব।
*ৰাছুলুল্লাহ চাল্লাল্লাহ আলাইহি ৱাছাল্লামে কৈছে-- "শোৱাৰ সমযত চাকি নুমুৱাই আৰু সোঁ-কাতি হৈ শুবলৈ"। -(ছহীহ বুখাৰীঃ ৩২৮০)
#বিজ্ঞানে কয়, সোঁ-কাতি হৈ শুলে হার্ট-এ ভালকৈ পাম্প কৰে আৰু লাইট জ্বলাই শুলে ব্রেইনৰ এনাটমি ৰস শৰীৰত প্রৱেশ কৰিব নোৱাৰে যাৰ ফলত কেন্সাৰ হোৱাৰ খুবেই সম্ভাৱনা থাকে।
*ৰাছুলুল্লাহ চাল্লাল্লাহু আলাইহি ৱাছাল্লামে কৈছে-- "তোমালোকে গোঁফ চুটি কৰা আৰু দাড়ি দীঘল কৰা"। (ছহীহ মুছলিমঃ ৪৯৩,৪৯৪)
#বিজ্ঞানে কয়, দাড়ি নাৰাখিলে ছালৰ কেন্সাৰ, হাওঁ-ফাওঁৰ ইনফেকচন আৰু ৪০ বছৰৰ আগতে যৌৱন হেৰোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে।
@আল্লাহে কৈছে-- "আৰু ব্যভিচাৰৰ ওচৰলৈকো নাযাবা। নিশ্চয় এইটো অশ্লীল কৰ্ম আৰু ধ্বংসৰ পথ"। (বনি-ইস্ৰাঈলঃ ৩২) "আৰু নিচাগ্রস্থ চয়তানৰ কৰ্ম"। (মাইদাহঃ৯০)
#বিজ্ঞানে কয়,, পর্ন'গ্রাফি, অশ্লীল সম্পর্কসহ বিভিন্ন মাদকদ্রব্য নিচা। যদি কোনোৱে এইবোৰ
নিচাজাতীয় দ্রব্যত সোমাই পৰে, তেনেহ'লে ব্রেইনৰ ফৰেন্টাল এৰিয়াৰে আমাক পৰিচালনা কৰাৰ ইনটেলুক্টুৱাল চেলবিলাক থৰথৰকৈ কপি থাকে আৰু অস্থিৰ হৈ যায়। যাৰ ফলত সি নিচাগ্রস্ত হৈ মাতাল-অসুস্থৰ দৰে জীৱন পৰিচালনা কৰে আৰু সি তাক ধ্বংসৰ ফালে ঠেলি দিয়ে।
@আল্লাহে কৈছে-- "আৰু যেতিয়া কুৰআন পাঠ কৰা হয়, তেতিয়া তাত কাণ লগাই ৰাখা আৰু নিশ্চুপ থাকা যাতে তোমালোকৰ ওপৰত ৰহমত
হয়"। (আৰাফঃ২০৪)
#বিজ্ঞানে কয়, কুৰআনৰ চাউণ্ড ওৱেভে শৰীৰৰ চেলবিলাক সক্রিয় কৰে, অসুস্থতা আৰোগ্য কৰে বিশেষকৈ হার্ট আৰু কেন্সাৰ ৰোগীসকলৰ আৰু ব্রেইনক এনেভাৱে চার্জ কৰে যেনেকৈ চাৰ্জ নোহোৱা বেটাৰীক চাৰ্জ কৰা হয়।
সংগ্ৰহ : সাপ্তাহিক মুজাহিদ

SHARE THIS

No. 1 Web Media in North-East India. Maintained and Published by Saiyad Bulbul Jamanur Hoque on behalf of Save Media Solution (A unit of SAVE).

0 comments: