হাউলী মাছ বজাৰত চালানী মাছত ফৰ্মেলিন থকাৰ সন্দেহত খাদ্য আৰু অসামৰিক যোগান বিভাগ আৰু মীন বিভাগৰ যুটীয়া অভিয়ান - SANGBAD PRAHARI

Breaking

Post Top Ad

Responsive Ads Here

August 29, 2018

হাউলী মাছ বজাৰত চালানী মাছত ফৰ্মেলিন থকাৰ সন্দেহত খাদ্য আৰু অসামৰিক যোগান বিভাগ আৰু মীন বিভাগৰ যুটীয়া অভিয়ান


বৰপেটা : আজি পুনৰ বজাৰত চালানী মাছত ফৰ্মেলিন পৰীক্ষাৰ বাবে চলিল অভিযান৷ বৰপেটাৰ হাউলী মাছ বজাৰৰ পাইকাৰী ব্যৱসায়ী এজনৰ চালানী মাছত চলালে ফৰ্মেলিন থকা নথকাকলৈ পৰীক্ষা৷ খাদ্য আৰু অসামৰিক যোগান বিভাগ আৰু মীন বিভাগে হাউলী মাছ বজাৰত চলালে এই অভিযান ৷ চালানী মাছত মানৱ শৰীৰৰ বাবে বিপদজ্জনক ফৰ্মেলিনৰ উপস্থিতি ধৰা পৰাৰ পিচতেই ৰাজ্য চৰকাৰে এক নিৰ্দেশনাযোগে সাময়িকভাৱে বন্ধ কৰিছিল ছালানী মাছৰ আমদানি৷ চালানী মাছত ফৰ্মেলিন ধৰা পৰাৰ ঘটনাই শংকিত কৰি তুলিছিল ৰাজ্যবাসীক৷ সম্প্ৰতি ৰাজ্যৰ বজাৰত সুলভ হৈ পৰিছে চালানী মাছ৷ পিছে চালানী মাছ আমদানি হৈ থাকিলেও খাদ্য আৰু অসামৰিক বিভাগে চালানী মাছত ফৰ্মেলিনৰ পৰীক্ষা অব্যাহত ৰাখিছে৷ বৰপেটাৰ খাদ্য আৰু অসামৰিক যোগান বিভাগৰ লগতে মীন বিভাগে হাউলী মাছ বজাৰত ৰূপচন্দা , ইলিচ আৰু পাংকাচ মাছ পৰীক্ষা কৰে যদিও মাছত ফৰ্মেলিন নাই বুলি জনায় খাদ্য সুৰক্ষা বিষয়াই।
ইপিনে খাদ্য সুৰক্ষা আৰু মীন বিভাগৰ এনেধৰনৰ অভিযানক আদৰণি জনীয় সাধাৰন গ্ৰাহকসকলে।

Responsive Ads Here